Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Svetu rozumejú iba konšpirátori (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Pohoda v mainstreamovej bubline..
Byť hlúpym a utopenym v mainstreame musí byť fajn, určite ste spokojná a šťastná. Bohužiaľ, svet je iný, to že USA je terorista No. 1 je fakt a pochopíte to možno až o pár rokov. Prečítajte si knihu Noama Chomskeho "Kto vládne svetu", je to uznávaný a asi najčítanejší ľavicový intelektuál z USA, teraz beží na HBO film "šok a úžas", geniálne, pravda ako USA gov. vytváral podmienky na vojnu s Irakom, státisíce nevinných mŕtvych, aj tí ľudia mali mená a životný príbeh ako Kuciak a K. Pri čítaní Chomskeho som si pokazil dovolenku, ale viem že mám pravdu, nie som nevzdelaný idiot ako mne podobných ludi prezentujú SMEtiari či denník N. To že Kiska, caputova, mimovlâdky, ESET slúžia US záujmom je bohužiaľ tiež pravda.. Viacej čítajte, vypnite TV Hnoj a podobne zvratky...
258394
Niečo k veci ? Či k tomu sa nedá skopírovať nič, preto len invektívy ? Určite mám rezervy ale v bežnej diskusii nemám potrebu vypracovávať prácu ako spravodajský úradník - pre bežnú diskusiu stačí príčina a výsledok . Občas diskutujem popri práci - aj teraz som odbehol popri čistení kačacieho chlievika.
Kandeláber
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

 

Fúha, to muselo byť sklamanie, človek si ide oddýchnuť po čistení chlievika a tu 258394. Jediná útecha je, že 258394 je virtuálny, elektróny odtečú a displej prestane páchnuť.
 

 

Aké sklamanie - len si užívam možnosť slobodne povedať svoj názor a iste si si všimol , že názor nikomu neupieram - iba s ním polemizujem. Kto nezažil "vedúcu úlohu strany", ťažko pochopí ten plezír .
A priznávam občas argumentujem neobratne...
*
(My , čo sme na nete od čias analógových modemov, zásadne tykáme - nie je to neúcta.)
 

Kandeláber, na invektívy si predsa

odborník ty. Napr. Google inteligent a pod.. Samozrejme, že nik nepochybuje, že problematiku Panamy, ako si ju predstavil vo svojom príspevku, si neštudoval na Google, ale v Univerzitnej knižnici.. Neber to v zlom, priateľu, ale občas prospeje, ak nám niekto nastaví zrkadlo.
 

 

Používať Google je v poriadku - ale čakal by som viac, ako výpočet krajín, kde USA zasiahli vojensky ... ani tak nejde o google ale o prezentáciu faktov, že ?
*
Armády Varšavskej zmluvy nás v r.68 oslobodili, alebo okupovali ? ...tak nejako to bude aj s Panamou, že ? Akurát zabití civilisti v ČSSR nemali v rukách zbrane a ruskú armádu sme museli požiadať, aby už konečne vypadla z nášho územia a čuduj sa svete, "magúčij savétskij sajuz" nám ostal stámiliony dlžný za dodané tovary - aký to kontrast s Panamou .
 

Ďakujeme za odobrenie

Google inteligencie.
Je to trochu od témy, ale nakoniec, "panamský exkurz" si vytiahol Ty.. Áno, ide o prezentáciu faktov, povedal si to presne, a faktom je, že Noriegu si "vyrobili" a vyškolili USA, aby presadili svoje ekonomické záujmy v oblasti. USA nad ním roky privierali oči pri predaji drog. A nakoniec , USA ho museli odstrániť.

Toto je prezentácia faktov. Obludné na tom je, že USA svoje záujmy presadzujú sofistikovane a pod rúškom demokracie a po celom svete. Rusi to robia neohrabane a v menšej miere. Ak nechceš vidieť fakty, neprospieva to tebe, ani diskusii, možno by prospelo dať do toho viac pochopenia pre fakty a menej nenávisti voči Rusom, myslím, že iný systém, ako autoritatívny, by ani nemuseli takto narýchlo zvládnuť..

Apropó - Rusi nás okupovali 40 rokov, Amíci (pod rúškom Nato), nás budú teraz, len to bude "návšteva na úrovni".
 

 

Nemecko pod americkou okupáciou vyrástlo po vojne na jednu z najsilnejších ekonomík sveta... tak sa tomu celkom teším .
 

 

... Arogantne USA je zlo pre budúcnosť sveta, izrael je pohroma pre mier na svete... Konšpirácie? Nie, realita. Čo hovoríte na prevraty a vojny pod USA patronátom? Čo na život v Gaze? Nemáte odpovede tak radšej zbierate kačacie hovienka... Smutné. Pochodil som kus sveta, ľudia v USA sú príjemní, tak ako v Rusku či inde vo svete, čím chudobnejší tým ludskejší... Politici, oligarchovia, ich mimovladky a médiá (SME, HOVNIK N) sú to najväčšie zlo na svete
 

 

To bolo lacné .
Čo tak zopakovať si ako prebiehal vývoj po 1. svetovej vojne po porážke Osmanskej ríše ?
Čo tak pozrieť sa do histórie na ozbrojené konflikty arabskej (ligy) koalície a Izraela ?
Päť (šesť ak berieme do úvahy inváziu do Libanona )
Kto nesie vinu na terajšom stave ? Kto zaútočil prvý na Židov ?
Vojna predsa začala agresiou arabskej koalície, ktorej cieľom bolo úplné zničenie Izraela .
... a teraz je Izrael pohroma pre mier ?
Možno v očiach tých, ktorých história nezaujíma .
 

Izrael vznikol

na svojom historickom území.
Na margo spolužitia Židov a Arabov: v Izraeli je v každom kúte mešita (nakoniec aj na mieste Šalamúnovho chrámu). V Gaze nieje jediná synagóga.. Aj to niečo hovorí o schopnosti mosilmských Arabov, spolunažívať s inými vierovyznaniami a národmi.

Ak by Židia nepostavili 6 metrový múr a nebránili sa, už by pravdepodobne neexistovali. Zaujímavé je, že napriek podpore USA, to svetové médiá tentokrát prezentujú (tiež jednostranne), ale v prospech Arabov..
 

Takže

ľavicový intelektuál Chomsky-:)
 
Hodnoť

Hlúposti a konšpiračné bludy

sú ako plieseň zažierajúca sa do ľudských myslí, ktoré nie sú schopné racionálne myslieť."Bubliny" sú primárne bubliny chýbajúcej racionality, nie bubliny obsadené nejakým názorom. Šíritelia konšpiračných teórií majú okrem tých teórií aj mnohé podobné osobnostné črty - napríklad využijú každú príležitosť vás autoritatívne poúčať.Nesúhlas a poukaz na vedecky potvrdené fakty berú ako prejav sociálneho útlaku a právo šíriť svoje nezmysly berú skôr ako emancipačné než demokratické právo - oni by hocikoho v pohode umlčali, ale ich nemá právo niekto umlčať len zato, že sú Slováci, chudobní, z dediny, jednoduchí ľudia, pracujúci ľudia, veriaci atď. - dosadiť podľa potreby.
 
Hodnoť

 

napr s epsteinom to bolo takto:
v najzabezpecenejsej vaznici v usa (kde sedi napr El Chapo) maju vazna, ktory sa pokusil o samovrazdu a je na suicide watch. Suicide watch sa zrusilo, povodni strazcovia dostali dovolenku, z novych jeden ani oficialne tam nepracoval ako strazca. Vsetci naraz zaspali, medzitym sa epstein obesil na oblieckach, ktore by pri suicide watch nemal. Jedna kamera nefungovala, jedna nebola nainstalovana.

Ked prvykrat v spravach napisali bez dalsich informacii, ze sa epstein obesil, veril niekto aspon na par sekund, ze z toho bude nejaky zaznam? Keby sa dalo, vsadil by som v stavkovej.
 

 

A?
 

 

B?
 

 

Tá otázka bola o tomto: Napísal si ako príspevok do diskusie nejaké svoje zistenie. Zaujíma ma, o čo ti išlo - informovať ostatných diskutérov, ukázať, aký si informovaný, ukázať ostatným, akí sú neinformovaní, zahájiť diskusiu o Epsteinovi, ukázať, aké sú USA zhýralé - vyberal som ledabylo, len aby som vysvetlil, na čo sa pýtam. A potom ma ešte zaujíma, akú teda reakciu si čakal. Nechcem zapárať, len som umýval riady a varil deťom večeru a tak ma napadlo, že celý ten blog mohol byť o niečom inom, než si myslíme.
 

 

chcel som tym povedat, ze ma neprekvapuje, ze ludia vymyslaju konspiracie, ked prezentovana "pravda" je neuveritelna
 

 

Konšpirácie samozrejme SÚ alternatívne výklady sveta. Chápem, že niekedy sa stane niečo dramatické a oficiálne médiá prinesú žalostne málo informácií. Tak sa priam žiada doplniť dejovú linku. Ale to sa často dá mnohými spôsobmi, ako sa rozhodneš, ktorý je správny? Ja ako konšpirátorov označujem ľudí, ktorí vo svojich vysvetleniach musia mať tajné služby, iluminátov, mimozemšťanov a podobné obskúrne svetovládne spolky. Sám mám radšej príbehy, ktoré sú esteticky uspokojujúce. Napríklad keď zmizol Fico, rád som si predstavoval, že si ho podali Troškovej kamoši.
 
Hodnoť

...

"Vyhraj volby a mozes vsetko"

Slova cloveka z krajiny so statnym rozpoctom na urovni sejkovho vreckoveho a s poctom obyvatelov na urovni predmestia Tokia.

Zial, tazko viest plodnu diskusiu o spiknuti ako bezneho nastroja v boji o moc s niekym, pre koho je moc len slovom.
 
Hodnoť

A čo ste čakali

od človeka, ktorý sa živí točením volanu?
Česť jednej výnimke, ale ten točí volantom niekde v buse v Nórsku.
 
Hodnoť

 

Obcas si aj ja prajem byt taky jednoduchy ako dotycny taxikar :)
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

Najčítanejšie


 1. Věra Tepličková: My chceme Blahu! My chceme Blahu! My chceme Blahu! 7 063
 2. Miroslav Babič: Prepojenie Valla na dodávateľa predražených rúšok je veľmi nápadné 3 035
 3. Július Kovács: Obchodníci so smrťou oháňajúci sa národom a náboženstvom. 2 020
 4. Juraj Štubniak: Otázky na pána premiéra 1. 1 889
 5. Andrej Stančík: Svet už nikdy nebude taký, ako predtým 1 535
 6. Peter Kollega: Dnes som vstúpil do stoky zn. @LBlaha 1 142
 7. Tibor Ferko: Nepochopil som poďakovanie Kiskovi za blackout PS/Spolu 1 095
 8. Michal Šimečka: Kde sú tie európske rúška? 888
 9. Peter Kimlička: Dovoľte ešte raz o tom hlúpom blackoute 803
 10. Július Kovács: Acylpyrín alebo Viagra ? 687

Rebríčky článkov


 1. Vladimír Hatara: Matovičov pokus "death free"
 2. Miroslav Sabol: Byť pripravený znamená aj poriadne dezinfikovať povrchy.
 3. Martin Fletcher: Poletíme? Živě ve verzi Rudolf plus dva – v pondělí 6. dubna v #kulturažije na Mall.tv
 4. Zuza Ferenczová: JEDNO BLEDOMODRÉ OKO / denník korona vírusu 11
 5. Roman Hutira: Zo Sydney sa presťahoval do Šaľe a je mu dobre!
 6. Jozef Kovalík: Mony Lyi
 7. Štefan Vidlár: Kritérium pravdy je prax
 8. Rastislav Hrušovský: Iracionalita ekonomiky, zaklad pandemie ľudstva?
 9. Daniel Macko: K čomu vláda potrebuje výpisy hovorov v boji proti koronavírusu?
 10. Viktória Nováková: Súzvuk


Už ste čítali?