pretoze sa na zeny v satkach pozeram trochu s nedoverou; alebo nie satka na hlave mi nevadi: ved aj nase svadobne cepcenie je v nasomkraji znak ze dievca je uz vydata a tak sa k nej treba spravat, vadi mi ked slovenske dievcata predtym pobehujuce v mini a v kratkych trockach na ramienka sa vydaju a zrazu chovia po sidlisku dobre ze ne v burke
Milá ajam, nejako tak si si to zjednodušila. U nás bola šatka, u vydatých žien, znakom nejakého "iného" spoločenského statusu - vydatá, slobodná, kým šatka u moslimiek je náboženským symbolom a nosia ju už aj malé dievčatá. Mne osobne nevadí žiadna šatka, a je mi jedno, či má niektorá žena na hlave šatku, klobúk, alebo je prostovlasá. A k tým mladým "zahaleným" Slovenkám - ja som sa osobne vo svojom okolí nestretla s prípadom - poznajúc mnohé mladé ženy od dieťaťa, že by nejako výrazne zmenili štýl obliekania po vydaji. Ja sama som nosila, ako slobodná, krátke sukne, nosím ich aj naďalej, ako vydatá. Len je trochu rozdiel, keď kráča mladé dievča vzpriamené po ulici a iné je, keď okolo ženy poskakujú malé deti, ku ktorým sa musí podchvíľou aj zohnúť. Vtedy je lepšie pridať na dĺžke sukne nejaký ten centimeter naviac. Ver mi, že je to praktickejšie, ale aj dôstojnejšie, ako ukazovať tým za mnou farbu môjho spodného prádla.
Prečo nie je v článku napísané za čo boli tí chlapi v Turecku base? Alebo je to politicky nevhodné? Ak už ide písať článok, tak nech uvádza všetky fakty.
Alebo keďže ide o moslimov, automaticky tolerujeme aj nevhodné činy, ktoré by sme domácim neodpustili?
že sa cudzinci prispôsobia domácim zvykom a nie naopak, ale tak to je všade na svete. Vôbec neschvaľujem to ťahanie za šatku a nadávky, je to také hulvátske, ale keby bola situácia opačná a niekde v Saudskej Arábií by si vyšla večer na ulicu dievčina v minisukni, asi by sa nedožila rána, alebo by bola "len" znásilnená, lebo by jej oblečenie domáci vnímali ako pozvánku ... Ako sa hovorí "iný kraj, iný mrav". Na odľahčenie len napíšem, že u nás je zvykom aj druhému závidieť, dokonca až tak, že jej mnohí závidia tú "rakovinu" keď nosí šiltovku.
Bola som na dovolenke v Turecku a Tunisku problém nebol. Lenže kto vie ako je to v oblastiach, kde nechodia turisti. A ako to bude potom, čo Erdogan chce postupne zvrátiť storočnú históriu Turecka ako sekulárneho štátu a znovu ho silne islamizuje. Nedá sa to však povedať o iných moslimských krajinách, napríklad v Saudskej Arábii je takmer samovraždou vyjsť von v minisukni. Na margo napádania ženy v šatke, čudujem sa ľuďom, čo to robia. Ja keď vidím moslimsku v hidžábe, mám s ňou súcit, lebo viem, že je obeťou utláčajúceho systému a náboženstva (aj ak ju nosí dobrovoľne). Veď aj tá Turkyňa je obeťou - vidí, čo islam urobil s ich krajinou, že tam nie je sloboda prejavu a preto museli utiecť a napriek tomu chce nosiť symbol tohto utlačujúceho náboženstva. Dajte jej pozrieť nejaké videá o islame z acts17 apologetics, nech sa jej otvoria oči a islam opustí https://www.youtube.com/user/A...
policajtom v takom Nemecku, či Rakúsku, áno dá sa s nimi polemizovať, ale človek musí ovládať nie len reč, ale aj zákony a potom sa dá kadečo, čo teda v arabských krajinách neexistuje, ale podobne je to aj v amerike, tam policajt nakjskôr strieľa a potom sa pýta (obrazne) lebo takých, ktorí sa najprv pýtali, sú tam plné cintoríny. Nevnímal by som nosenie pokrývok hlavy, ako symbol utláčania, skôr symbol zvykov (áno, často sa to chápe, ako to isté). Ad vyvršovanie sa na ženách, skús si naštudovať nejaké historické pramene, čo tu robili vojaci osmanskej ríše na civilnom obyvateľstve, ale to bolo pred pár storočiami.
Vojaci osmanskej ríše robili presne to isté, čo aj vojaci iných armád v každej vojne. Na to netreba príliš veľkú fantáziu, ale ak by niekomu fantázia predsa len chýbala, tak tu je príklad, ako sa Turci zabávali s Armenkami počas I. svetovej vojny: https://blog.sme.sk/blog/18498...
Policajti su kapitola sama o sebe. O tych americkych sa to hovori, ale moja skusenost taka nebola, dokonca pomohli a urcite otravovali menej ako tu na Slovensku a ani som ich tak casto nevidel ako tu. Tedea aspon co sa Oregonu a Washingtonu tyka.
V Rumunsku ma zviezli a nasledne okradli.
V Agre v Indii vytocil kamosa, ked mu hovoril o tom, ze je na malych chlapcov. Tam sa ma tiez snazili okradnut
V rakusku som roky dozadu stopoval na prijazde na dialnicu. Trosku sme sa nepohodli a odviezli ma asi 20 km odtial. Sranda ze potom som chytil dobreho stopa.
Slovinsky mi roztrhal pas, to som dodnes nepochopil. Na zenach sa vyvrsuje dost vojakov aj v dnesnej dobe, nic nove.
Ja tiez neberiem satku za symbol. V irane ju ale musia nosit vsetky zeny aj cudzinky.
"Boli sme v obývačke a čakali, kým na mesto padne tma, lebo moslimovia počas ramadánu večerajú až po západe slnka. Napriek tomu, že celý deň nepili a nejedli, kládli oveľa väčší dôraz na konverzáciu pri stole než na samotné jedlo. " Cele chore nebozenstvo a tebe vadi najviac, ze si nemoze zobrat satku, lebo raz ju niekto za nu tahal.
To či niekto večera ráno, večer alebo o pol noci je čiste jeho vec. Nikomu tým neubližuje. Ale ak niekto ale napadne iného človeka tak to vadí aj mne, najmä ak napadne ženu s malým dieťaťom na rukách. Normálne ma mrzí, že som v tom obchode nebol. Asi by som si toho "borca" vychutnal...
Iste, v týchto diskusiách sa radi realizujú "PC hrdinovia", ako si ich nazval. Bohužiaľ, ja ti mám dosť blbú povahu. Keď ma niečo naštve, tak strácam pud sebazáchovy a tiež ma príliš netrápi ako vyzerám a aký dojem budím. Áno keď vychladnem, tak si hovorím, že toto nemuselo dobre dopadnúť a že nabudúce si dám pozor, aby som sa zasa do niečoho nezamontoval. Bohužiaľ, to platí len dovtedy, kym ma zasa niečo nenaštve :-) A to, o čom sa bavíme je presne ta vec, ktorá by ma vedela naštvať.
Post predsa nie je len u moslimov, aj u nas su predsa postne obdobia. Akurat ze uz sa nedodrziavaju. A aj v islame su krajiny, kde je to osobitne prisne /zakazuje sa aj pitie, co uz moze byt nebezpecne/, niekde sa to toleruje. A su vynimky, ludia, ktori post dodrziavat nesmu - deti, tehotne zeny, starci, ludia na cestach a chori. A pretoze Koran zakazuje aktivity, ktorymi by clovek ublizil sam sebe, tak sa v podstate da dennej hladovke vyhnut tvrdenim, ze hlad a hlavne smad mi sposobuje strasne bolesti....a semo tamo si nieco v ustrani clovek zobne.
pekny clanok; aj ja som sa zahanbila
skôr zaváízajúci článok
Alebo keďže ide o moslimov, automaticky tolerujeme aj nevhodné činy, ktoré by sme domácim neodpustili?