Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čo by ste odkázali Bohu? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

Presne tak - ďakujem ---

--- to je to jediné, najvýstižnejšie slovo adresované Bohu, ktoré by sme mu mali posielať denne, aspoň v krátkej modlitbe.
Veď sa nemáme zle, netrpíme, nehladujeme, nie sme na útekoch pred násilím a vojnami, sme slobodní a môžeme sa rozhodnúť kedy chceme a ako chceme - slobodne.
Viem, mnohí ľudia sa trápia pre vlastné choroby či pre choroby svojich blízkych - ale pred každým sú v tejto veci obrovské možnosti liečby a aj uzdravenia.
Možno si niekto myslí, že žije v akejsi chudobe, že nemá to čo by chcel. A potom, v istom okamihu, si uvedomí, že to čo by chcel vlastne ani nepotrebuje, že je to len márnivé prianie - mať niečo, čo človeku ani netreba.
Veru, slovo ďakujem je tým najvhodnejším pre Boha.
 

Dovolim si trochu zarozmyšlat

Tak podla teba je treba tomu - neexistujucemu - bohovi podakovat , lebo ty a ešte par ludi sa nema zle. Ale predpokladam , že podla veriacich , ktori veria že niečo hore lieta a riadi cely vesmir ten boh zariaduje životy všetkym ludom na svete /samozrejme zvieratam tiež , ale tie sa nevedia modlit :-) /.
A tak skus odpovedat - ake by boli myšlienkove pochody pedofilneho knaza , ktory by tam dal listok so slovom - dakujem ? Ake by boli myšlienkove pochody toho knazom zneuživaneho dietata , ktore by dalo listok so slovičkom - dakujem ? Ake su myšlienkove pochody oligarchov , cicajucich štatny rozpočet , žijucich v blahobyte na ukor bežnych občanov , ktori tiež daju listok so slovičkom - dakujem ? žeby dakujem ti bože že mi umožnuješ kradnut a žit ako prasa v žite a nechaš zomierat bežnych ludi v nemocniciach , lebo nie su lieky alebo pristroje ? Ake by boli myšlienkove pochody napriklad ludi , dokaličenych pri havariach ? Alebo takych , uputanych na ložko ? Ak aj tito daju listok so slovičkom - dakujem , tak im by patrila lekarska diagnoza - masochisti :-)
No ale možno ja tej stredovekej ideologii nerozumiem a preto mavam taketo komentare.
A preto nikdy nepojdem k nejakemu muru.
 

 

áno...príčina a následok je základným poznávacím znamením Boha
 

 

To čo neexistuje nemože mat žiadne poznavacie znamenie.
 

Prečo ťa tak strašne zaťažuje

čo neexistuje ? Potrebuješ sa vypísať z komplexov ?
 

Čítaúc Vaše príspevky...

...v tejto diskusii priznám sa, že ani nemám veľkú chuť odpovedať Vám, pretože mi je zrejmé že nie ste veriaci - čo by ani nebolo prekážkou - ale Vy sa vyjadrujete tak posmešne, dehonestujúco.
Ale dobre, odpoviem Vám.
Neviem kto a za čo ďakuje Bohu. Z tých, ktorých ste vymenovali (pedofilný kňaz, oligarcha, zlodej, ľudia postihnutí a pod.) - tak ja nepatrím do žiadnej skupiny z nich. Napriek tomu som neraz, veľakrát ďakoval Bohu za všeličo. Napríklad za to, že nežijeme s rodinou v biede, že máme čo jesť, že nie sme bez strechy nad hlavou, že sme v rámci "noriem," daných vekom, celkom zdraví. Aj za to, že nám bolo umožnené všeličo spoznať, navštíviť rozne krajiny, mestá. Aj za to, že si celkom dobre žijeme v slobodnej a demokratickej spoločnosti - pretože sme predtým desiatky rokov žili v komunistickej totalite.
Každý, kto chce Bohu ďakovať, má niečo iné než niekto iný, za čo Bohu po-ďakuje.
Píšete o tom, ako podľa Vás Boh vyzerá - píšete to s dešpektom a so zosmiešnením. Podľa mňa si každý, kto chce, môže Boha predstaviť takého, akého chce.
Píšete, že ako teda Boh vyzerá - ako keby ste očakávali jeho podrobný opis. Ak smiem, spýtam sa ja Vás: Ako vyzerá myšlienka? Videli ste niekedy myšlienku? Myšlienku v hlave človeka? Predpokladám, že mi nechcete tvrdiť, že myšlienky neexistujú. Ak teda existuje myšlienka, ktorú nevidíme, tak prečo by nemohol existovať Boh? Je nevyhnutné Boha vidieť - aby sme verili v to, že existuje?
Nezabúdajte na jedno, podstatné: Či budete slušným človekom, žijúcim slušný život, rešpektujúcim nielen Desatoro, ale aj svetské zákony - alebo či nebudete žiť život podľa zákonov, podľa Desatora --- tak to všetko je na Vašom slobodnom rozhodnutí. Podobne ako to, či pôjdete alebo nepôjdete k Múru nárekov, do Mekky, do Vatikánu či do chrámu Prírody a pod.
 

Nevidim nič nevhodne vo svojich prispevk

Najskor vysvetlenie - ta v diskusiach , a aj v realnom živote si s bežnymi ludmi tykam , nie sme žiadne celebrity ale spoluobčania , dufam že v tom nie je problem.
čo sa tyka mojich prispevkov - ja sa vyjadrujem na rovinu a - podla mojho nazoru , svoje tvrdenia opieram o konkretne fakty. To že to nejakej skupine ludi nepasuje do ich teorii , n ie je moja vina , keby mali svoje tezy podložene faktami , určite by som ich rešpektoval.
Ja sa snažim vidiet aj negativne aj pozitivne veci , takže beriem na vedomie , že kopa ludi bez važnejšich problemov pojde napisat listok - dakujeme. Ale to ma snad značit , že neexistuju pedofilni farari ? Alebo ich obete ? Ved to je dokazane , že je ich velke množstvo - to nie je moje tvrdenie , ale fakt. To nie su tiež ludia ? Ti by sa nemali vyjadrit ako a s čim su spokojni ? Oligarchovia cicajuci štat neexistuju ? Alebo ich len ti čo chvalia svojho boha nechcu vidiet aby nemuseli zdovodnit prečo tito ludia bohovi nevadia aj ked škodia ? Ja ich vidim - som preto posmešny a dehonestujuci ? Tažko chori alebo obete havarii neexistuju ? Ti sa nemaju pravo vyjadrit aky maju nazor na toho , kto im - vraj , lebo podla mna neexistuje - riadi osud ? Ja vidim aj dobre aj zle veci a myslim že mam pravo ich logicky okomentovat , to nie je ani posmešne ani dehonestujuce , toto očakavam od každeho mysliaceho človeka.
IMyšlienka existuje , mam s tym osobne skusenosti , takže to považujem za overeny fakt. Ale to nie je dovod uznat , že existuje aj nejaky boh , teda nejaka teoria , ktoru si vymyslela skupina ludi v staroveku na lepšie ovladanie mas. A ano , je nevyhnutne vidiet boha , aby som ucňveril ž ňe existuje. Alebo aspon jedneho maleho anjelička , alebo čertika , aspon maly dokaz o tom , že to nie je vymysel. Lebo potom rovnako tvojou logikou sa ta opytam - veriš , že existuje špagetove monštrum ? Sice ho nikto nevidel , ale podla teba to nie je dovod verit , že neexistuje. Alebo 7hlavy drak s laserovymi očami ,
s raketovym pohonom v chvoste , strielajuci z láb vybušne naboje ? Ja viem že ho nikto ešte nevidel , ale to nie je dokaz verit že neexistuje . Len použivam rovnaky pristup v tvrdeniach ako veriaci , takže ak ma označiš na posmešneho , to iste musi platit aj na veriacich. Samozreeme , ak sa objavi nejaky konkretny dokaz , budem ho rešpektovat a svoje myslenie prisposobim realite.
Ja sa spravam podla svetskych zakonov , akekolvek klubove zakony ma nezaujimaju , tie možu platit v tych kluboch , ale ked človek vyjde z klubu , platia pre neho svetske zakony.
Takže to je moje vyjadrenie , ja rešpektujem akykolvek dokaz , že sa mylim a to iste očakavam aj od ktorehokolvek ineho človeka , ktory zverejni svoj nazor . Lebo ak nechce počut pripadne pripomienky k jeho nazoru , stači nepovolit diskusiu .
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Príspevok skutočne...

...na vysokej, duchaplnej a neskutočne silnej, slušnej argumentačnej úrovni.
Nie som pedofil(ný), nie som bigotný a nie som katolík.
 

Nespytoval som sa Vás na to,...

...či existuje myšlienka - pýtal som sa Vás na to, či ste myšlienku videli alebo či vidíte myšlienku / myšlienky. V tom je rozdiel.
Takže ešte raz, pomaly: Videli alebo nevideli ste myšlienku? Ak áno, ak ste ju videli, tak ako vyzeerá? Akú má napríklad farbu? Sú všetky myšlienky rovnakofarebné, alebo sú rôznofarebné? Čiže - opíšte mi myšlienku, veď tvrdíte, že existuje (o čom nepochybujem ani ja).
Vizuál rôznych rozprávkových a podobných bytostí je založený len na reálnych predstavách a na ich kombináciách. Existuje stračia nôžka? Samozrejme, existuje, kdekoľvek v parku či inde v prírode môžeme vidieť straku a obe jej nôžky. Existuje zámok? Samozrejme - na Slovensku je veľa zámkov, nielen ten v Bojniciach. Je potom ľahké predstaviť si (nakresliť, opísať) zámok na stračej nôžke. A takto je to so všetkým, čo ste vymenovali.
Takže dobre vieme, že existuje veľa toho, o čom vieme, že to existuje - ale nevideli sme to. Nevidíme myšlienku, nevidíme elektrický prúd ani elektrický odpor, ani napätie, nevidíme zvuk, nevidíme zemské jadro ani zemskú príťažlivosť... Vieme, že existujú - ale, opakujem, sú neviditeľné. Na vedenie vysokého napätia sa môžete pozerať hoc aj dva mesiace bez prestania - elektrický prúd, ktorý ním prechádza, neuvidíte. Môžete sedieť oproti mne a pozerať sa na mňa dlhé hodiny, dokonca celé dni - muju myšlienku neuvidíte, ani jednu.
Neviem kto a za čo ďakuje Bohu, kto a za čo sa modlí. To je jeho osobná, individuálna záležitosť.
A čo sa týka Desatora - nuž, vari to nie je súbor najhlavnejších, zásadných svetských zákonov? To by Vám vari malo byť známe. Na to, aby som nikoho nezabil ani neokradol nepotrebujem niekoľkostostranové svetské zákony - stačí ono Nezabiješ! a Nepokradneš!
 

desať najhlavnejších? :-DDDD

1. Ja som Hospodin, tvoj Boh, ktorý som ťa vyviedol z Egypta, z domu otroctva. Nebudeš mať iných bohov predo mnou! - čiže, bohov je veľa, ale ty si cti toho, ktorý ťa vyviedol z Egypta.

2. Neurobíš si vyrezávanú modlu ani podobu ničoho, čo je na nebi hore, čo je na zemi dolu, alebo čo je vo vode pod zemou! Nebudeš sa im klaňať ani im slúžiť! - kresťania to síce vôbec nedodržiavajú (pokiaľ ide o fotografie, tak to už vzdali aj moslimovia), ale inak je to straááášne dôležité...

3. Nevezmeš menoi Boha, svojho Pána nadarmo. - je na zobratí mena boha, ktoré vlastne ani nepoznáme, tak dôležité?

4. Pamätaj na deň soboty, aby si ho svätil. Šesť dní budeš pracovať ... Ale siedmy deň je sobota Hospodina, tvojho Boha. Nebudeš robiť nijakého diela ani ty ani tvoj syn ani tvoja dcéra, tvoj otrok ani tvoja dievka (sexuálna otrokyňa) ani tvoje ***** ani tvoj pohostín, ktorý je v tvojich bránach. - OK, oddych nie je zlý, ale ten chlapík, čo ho Boh dal ukameňovať za to, že si nazbieral drevo, by asi mal iný názor. Dnes už toto prikázanie nedodržiava NIKTO.

5. Cti svého otce i matku, jak ti přikázal Hospodin, tvůj Bůh, abys dlouho byl živ a dobře se ti vedlo v zemi, kterou ti dává Hospodin, tvůj Bůh. - uf, celkom som sa zapotil, kým som zohnal plné znenie. Máš skrátka, úplne submisívne a nekriticky poslúchať rodičov, pretože inak ťa Boh vyženie z Palestíny.

6. - 9. no sláva, teraz prídu tie vcelku užitočné, hoci to smilnenie si vykladá každý inak a ten kto zabíja, sa často nazýva hrdina.

10. Nezatúžiš po dome svojho blížneho! Nezatúžiš po žene svojho suseda ani jeho otrokovi ani jeho sexuálnej otrokyni, ani jeho volovi ani jeho oslovi ani ničom, čo je tvojho blížneho! - Toto je zákaz kapitalizmu - každý má byť spokojný s tým, čo má a nechcieť nič iné, ani za peniaze. Navyše je to ideozločin ako z Orwella. Hriešnik nemusí nič spáchať, stačí že zatúžil, závidel, žiarlil - v slovenskom aj českom preklade je to nahradené nezmyselným "nepožiadaš".

No a máme tu aj to druhé desatoro, ktoré nahradilo dosky rozbité Mojžišom, ktoré sa končí vskutku najhlavnejším:

10. NEBUDEŠ VARIŤ KOZĽA V MLIEKU JEHO MATKY!

Potom Hospodin riekol Mojžišovi: Napíš si tieto slová, lebo na základe týchto slov uzavrel som zmluvu s tebou a Izraelom. A bol tam s Hospodinom štyridsať dní a štyridsať nocí; chlieb nejedol ani vodu nepil; vtedy napísal na dosky slová zmluvy, DESAŤ PRIKÁZANÍ.
 

Keďže je pre Vás Desatoro...

...akurát tak zdrojom posmechu a výsmecu, viď štyri vyrehotané smajlíky v nadpise príspevku, tak naskrze niet s Vami o čom diskutovať.
Predpokladám, že zdrojom výsmechu a posmechu sú pre Vás aj ľudia, ktorí žijú slušný, čestný a normálny život, v intenciách Desatora - aj keď si to možno ani neuvedomujú.
Len tak, na okraj - zamieňať si prikázanie "cti si svojho otca i matku..." za submisívnosť, nekritické počúvanie a pod., tak to sa ani nedá komentovať. Podobne ako Váš pseudovýklad desiateho prikázania.
Ale hlavná vec, že ste takticky obišli - vynechali prikázania 6, 7, 8, 9.
 

Život podľa desatora?

Ako som ukázal, nič moc - napríklad zákaz variť nedeľný obed alebo zákaz maľovať obrazy čohokoľvek živého...


Ale čo je horšie, potom ako Boh nadiktoval to prvé takzvané desatoro (nenazval ho tak), tak sa stalo len to, že ľud sa začal toho všetkého dymu a hrmenia báť a požiadal o povolenie poodstúpiť ďalej. Stalo sa a Boh okamžite pokračoval ďalšími desiatkami príkazov. Okrem iného povedal, že dieťa, ktoré by uderelo rodiča, musí zomrieť, že žena, ktorá sa náhodou dotkla ohanbia cudzieho muža, príde o ruku, ..., že čarodejnicu nenecháš nažive....

Tieto ďalšie príkazy, vyslovené tým ístým Bohom, v ten istý deň, tie už neplatia? Podľa tých sa už nežije?

K tomu desiatemu prikázaniu len jedno - skúste si raz prečítať Bibliu, aspoň tú druhú Mojžišovu. Ale ozajstnú, nie nejaké cenzurované rodinné vydanie.
 

 

Keď si niekto zvolí prezývku Prof. Richard Dawkins, čakal by som, že bude aspoň logicky argumentovať. Ale Vás premohli emócie. Tak ste sa snažili všetko vyvrátíť, až Vás to donútilo opustiť základné logické postupy. Zradili ste rozum.
 

A čo je na argumentovaní presnými

citátmi z Biblie nelogické?

Aha, Biblia samotná. Tá naozaj logická nie je, ale za to ja nemôžem.
 

Tak načo sa

zaoberáš nelogickými vecami balvane ?
 
Hodnoť

 

Aj ja dakujem, za pekny text ...
 
Hodnoť

1/3

"Dobre som sa rozhodla. Na lístok som mohla napísať iba jediné slovo. Ďakujem."
Aj ja.
Dakujem.
 
Hodnoť

 

Moj odkaz Bohu znie: Odpocivaj v pokoji...
 

 

nekecaj...dnes som ho videl v plnej sile
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie


 1. Martin Ondráš: Prvý minister novej vlády o ktorého sa zaujíma generálna prokuratúra 3 550
 2. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 1 471
 3. Matúš Suby: Praktiky košickej chobotnice časť druhá- Keď je udavačstvo eufenizmom 424
 4. Peter Slamenik: Cibuľkovej manžel je ako Columbova žena 112
 5. Ján Šeďo: Sulík vyhlásil vojnu občanovi Slávikovi - konečne ! 104
 6. Martin Greguš: Ľuboš Blaha, etický kódex a jeho koniec na APZ. Správal sa s dôstojnosťou k verejnosti? 97
 7. Michal Šimečka: Dedičstvo Fica a Pellegriniho - sme poslední v EÚ 93
 8. Miroslav Lukáč: Fico riadil SMER ako hadiu farmu. Iba nerozoznal hada od hadice. Jedovatých od škrtičov. 88
 9. Július Kovács: Dúhový Peter pokračovateľ Mečiara a Fica želaný oligarchami. 78
 10. Karolína Olšavská: Keď si rodič prostredníctvom detí plní svoje sny alebo Ako zasiať v deťoch zlo 78

Rebríčky článkov


 1. Vladimír Bohm: Zrušenie Trampových profilov urýchľuje koniec sociálnych sietí
 2. Dušan Seberíni: Nehádžte perly pod svine. Príhovor ministrovi zdravotníctva
 3. Erik Koncz: Kam ísť, keď sa bude dať 01: Pustý kostol
 4. Peter Biščo: Zlé jazyky hovoria, že ...
 5. Július Kovács: Poslanec Hlasu Ferenčák a primátor Kežmarku. Nakopaný do zadku ministrom obrany.
 6. Gabo Németh: Gabriel Németh recenzia Ján Maršálek Spoločnosť bez svetla , O súmraku našej kultúry....
 7. Jozef Kovalík: Ako som vycestoval v čase lockdownu na narodeninovú párty
 8. Miriam Studeničová: Zmätenosť pojmov
 9. Stanislav Martinčko: Pellegriniho HLAS volá! Ľudia pustite nás ku korytám, uvidíte, ako vám bude!
 10. Rastislav Vasilišin: Skúste tieto životné triky a budete mať úspešný rok


Už ste čítali?