Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

70 lajkov mala a predsa sa nevydala (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

mas okolo seba velmi nestastnych

ludi, takych co nie su schopni zit svoj zivot, rsp. nezvladaju svoj zivot tak hladaju "vychodisko" v rypani inym do zivota
 

 

Napisem uplne otvorene, ze ja sa napriklad rad bavim na inych ludoch a aj ich zivotoch. Samozrejme im to nehovorim a ani nerypem do nich, ale ako taka skryta zabava je to fajn. Pripadne ked si na dovolenke, sedis na plazi, pozorujes ludi a zabavas sa a na nich ako tam zmatkuju.

Chapem, dnes je moderne mudrovat o tom ako je vsetko kazdeho vec, bud sam sebou atd. Ale aj tak je to sranda :-)
 

Ja toto co ty, teda cynizmus, nemam

je to znak dusevnej poruchy.

No 60% sa rozvadza, dalsich 30% sa ani nesobasi. Z tych zvysnych je mnoho spolu len zo zotrvacnosti.
Takze normalne len 5% ludi ma skutocny vztah.

Ak autorka chce to co tych 95%, tak to je jednoduche, staci aby sa spravala seriozne. K MUZOM.

Ak chce 5%. Tak to je hodne zlozite.
1. Musel by sa jej pacit.
2. A ona jemu.
3. Museli by...
4. Museli by...
5. Overovaci bod, ...
Toto je teoria odpozorovana z praxe. Teda v skutocnosti to prebieha samovolne.

S polutovanim musim uznat, ze partner ako taky nebyva na prvom mieste u zien prakticky nikdy.
Ja som to este pri nijakom pari vlastne nevidel. Vzdy tam ta zena viac-menej potrebovala rodit, alebo dokonca len nejaky formalny vztah, aby aspon nejaky bol...
S tymto maju obrovsky problem muzi, nieco taketo, 95% zien, mat niekde na blizku - aby to ona mala odskrtnute vo svojej hlave.
Dnes sme skor svedkami emancipacie muzov ako zien.
Dobre to povedala ta plnostihla Ceska co predava spodne pradlo a ma 3 synov, Konarovska, v jednom videu na idnes.
 

ja dodam jeden vtip, v ktorom

sa najde vela slobodnych zien (bohuzia) dnesnej doby:

Otvorili nový obchodný dom, ktorý predáva nových manželov. Ženy tam môžu ísť a vybrať si manžela, ktorý im vyhovuje.

Pravidlá sú jednoduché:

- Každá žena môže do obchodu vstúpiť len raz a má len jednu voľbu manžela
- Obchod má šesť poschodí a s každým ďalším poschodím sa zvyšuje hodnota tovaru
- Zákazníčky si môžu na danom poschodí buď vybrať manžela, alebo ísť o poschodie vyššie
- Vracať sa na nižšie poschodia nie je možné, je možné iba odísť

Zákazníčka vstúpila do obchodu na prvé poschodie, kde bolo napísané
- Títo muži majú zamestnanie.

Páči sa jej to ale ide na druhé poschodie kde je napísane
- Títo muži majú zamestnanie a majú radi deti.

To sa jej rovnako páči, ale rozhodne sa ísť ešte vyššie, kde je napísané
- Títo muži majú zamestnanie a majú radi deti a sú pekní.

Je nadšená, ale rozhodne sa skúsiť ísť ďalej
- Títo muži majú zamestnanie a majú radi deti, sú pekní a pomáhajú pri domácich prácach.

Žena si pomyslí, že je to úžasné ale nedá jej a ide o poschodie vyššie -
- Títo muži majú zamestnanie a majú radi deti, sú pekní, pomáhajú pri domácich prácach a sú romantickí

Žena je vo veľkom pokušení si vybrať a hovorí si čo by si ešte mohla priať, ale napriek tomu jej to nedá a ide na posledné poschodie
- Ste 43 113 341 návštevníčkou tohto poschodia. Tu už žiadni muži nie sú. Toto poschodie existuje iba ako dôkaz, že vyhovieť žene nie je možné. Ďakujeme za návštevu nášho obchodného domu.

Aby majiteľ nebol označený za sexistu otvoril oproti ďalší obchodný dom, kde si môžu muži vybrať manželku.

- Na prvom poschodí sú manželky, ktoré majú radi sex.
- Na druhom poschodí sú manželky, ktoré majú radi sex, pivo a grilovačku a majú peniaze.
- Na tretie, štvrté, piate a šieste ešte žiadny chlap nevkročil.
 
Hodnoť

Vydrž to, Monika,

ešte takých 10 rokov, potom sa už prestanú pýtať. Už budú len ľutovať:) A možno aj závidieť.
Keby som ja dala na okolie, tak neviem-neviem, či som teraz vydatá. "V 18 r. vážnu známosť? Nie je to nejako zavčasu, ešte ani maturitu nemáš. V 23 r. sa vydávať? Veď ešte ani jeden z vás nemá skončenú školu. Dieťa ešte počas školy? (Nie, nemuseli sme sa brať). Druhé dieťa rok a pol po prvom? Však to ťa nikto ani do roboty nezoberie, keď budeš rodiť každý rok." Všetko bolo tak ako som to chcela ja a nie tí druhí.
Tancuj, lyžuj, cestuj, čítaj a knihy nechaj tam, kde sú:)
 

Z chuti som sa zasmiala!

Áno presne, do takej možno 30 sa mňa aj mojej mamy pýtala každá známa na ulici, kedy sa budem vydávať a mať deti. A zrazu už sa nikto nepýta a to už hodnú chvíľu. Už sa ma len neznámi ľudia, ktorých stretnem (napríklad noví kolegovia v práci) pýtajú koľko mám detí a keď poviem žiadne, tak sú prekvapení. No proste mám už 48 rokov a medzi mojimi rovesníkmi nepatrím ako bezdetná a slobodná k stereotypu. Nová generácia dnešných dvadsiatnikov je iná, tam % slobodných a bezdetných bude v budúcnosti asi väčšie ako u mojich rovesníkov.
 

re: %/stereotyp

Z Vašej strany ide o RACIONÁLNE spravanie.

Výchova detí si vyžaduje z hľadiska zamestnanca s priemernými príjmami ZDAŇOVANÝMI do 70% (odvody sociálneho a zdravotného poistenia majú na Slovensku charakter DANE) značnú časť disponibilných príjmov ale najmä kvantá času. (o.i. i práce na sebe, aby bol človek dobrým rodičom svojím deťom). Ak sa rozhodnete, že deti nemusia byť, máte zrazu tieto prostriedky a zdroje (najmä ten čas) k dispozícii.

Problém nastáva, ak sa z výnimky stáva norma, ak % rastú.
Konkrétne ide o problém UDRŽATEĽNOSTI existujúcich priebežných systémov sociálneho poistenia.
Nemusite sa ale báť.
POLITICI už majú pripravené RIEŠENIA:
https://www.idnes.cz/ekonomika...

https://www.reflex.cz/clanek/k...

(ako otec 6 detí sa nesmejem. Ak dnes politik (ktorý od štátu berie miliónové "dotacie" a úľavy na daniach) na drzovku povie - MUSÍŠ platiť a nedostaneš NIČ, pretože nemáš deti, ktoré by platili Tvoj dochodok, zajtra povie Nedostanete nič VŠETKÝM).

Sú rôzne typy spoločností.
Spoločnosti, kde sú viacgeneračné rodiny bežné, kde je PODPORA BLÍZKYCH príbuzných stabilizátorom spoločnosti (ale súčasne bráni jednotlivcom presadiť sa), ale aj spoločnosti, kde deti odchádzajú v 18-tich do vlastného a buď sa presadia alebo ... zlyhajú
(zlyhania sa opäť dajú riešiť rôzne, napríklad ako v USA? kde je cca 1% obyvateľstva vo väzniciach, alebo "podmienke"...)

Každý z nás sa podieľa na tom, v akej spoločnosti BUDE raz žiť.
 

 

Ak sa žena rozhodne vydať a hlavne rodiť detí, tak to nie je iba o láske a romantike, ale aj o tvrdej ekonomike. Tehotenstvo, pôrod a starostlivosť o deti ju totiž vyradí z pracovnej činnosti, nezarába, teda je v podstate odkázaná na to, čo jej manžel z výplaty vydelí, v podstate žijú z jedného platu, plus z takých, či onakých dávok, čo jej štát za to materstvo aktuálne poskytne. V každom prípade žena porodí a sa na roky stane ekonomicky závislou na mužovi, či štáte.
Keď k hore uvedeným skutočnostiam prirátame aj druhú zmenu manželiek, teda vedenie domácnosti, varenie, pranie, OČR, ak sú deti choré a podobne, tak je v istom zmysle logické, že baby si chcú najprv poriadne užiť a až potom ísť do manželstva, čo ale zas prerušuje ich medzičasom už dobre rozbehnutú pracovnú kariéru.

Ja už mám 63 rokov, teda ani náhodou nie som riešením na samotu blogerky (ohľadom manželstva), ale takto podľa jej fotky či obsahov jej niektorých blogov, keby som v mojom mladom veku, ešte za slobodna stretol nejakého jej klona, tak by som ju asi aj oslovil a skúmal, či je to tá pravá, do koča, aj do voza, alebo nie.

V každom prípade ju v plnej miere chápem, lebo svojho času aj moja dedinská babka bola poriadne zúfalá, že už mám 18 rokov a ešte nemám vážnu známosť, ktorá by verne čakala na mňa, až sa vrátim z dvojročnej vojenskej služby, potom by sa za mňa rýchlo vydala, začala rodiť, zároveň by sme síce po uši zadĺžení, ale stavali rodinný dom. Teda ubiehajúcimi rokmi aj ja som stále viac čelil podobným rečiam ako teraz blogerka.

Kedy je žena v ideálnom veku na výdaj?
Mark Twain raz povedal, vtedy, keď sa do domu dostaví pytač. A to už hovorím ja, ak ten pytač je normálny, teda žiadny ožran, násilník a podobne, tak baba jednoducho nesmie zaváhať, (lebo ešte som mladá, chcem robiť kariéru, cestovať, užívať si a ja neviem, čo všetko iné,) lebo ak toho pytača odoženie, tak ide do šialeného rizika, že druhý, iný už do domu možno nikdy nepríde!
Aj keď v jednotlivých vekových skupinách ten pomer môže byť iný, ale v našich končinách jednoducho žije viac žien, ako mužov, tak pytači sa neodmietajú!

Podľa môjho názoru je výhodnejšie to, ak sa baba po vyštudovaní čo najskôr vydá, vtedy hravo zvládne pôrody, potom deti vypiple a najneskôr vo veku 32 rokov, či o niečo viac, už postupne môže začať budovať svoju pracovnú kariéru, po teraz plánovaný penzijný vek 64(?) rokov na to má more času a zároveň môže cestovať po svete s celou rodinou, rastúcim vekom detí aj trebárs do exotiky.
Žena má 45 rokov, deti už vlastný cestovateľský program, teda baba cestuje a užíva si s manželom, a prípadne aj s partiou známych.

Cieľavedomý model mnohých žien ale je o opačnom postupe. Najprv zábava, potom niekedy po veku 35 rokov manželstvo, deti. Lenže vtedy v očiach mužov už majú nulovú hodnotu. Pôrod? Otázny, či rizikový. Teda berú 26 ročné, z nich dieťa v porovnaní so 39 ročnou prvorodičkou za minútu hravo vypadne. A 35 ročná sa nedá formovať, má svoje nemeniteľné, hlboko zakorenené zvyky. Mám známe, ktorých okolo 35 ročné dcéry sa konečne vydali a porodili. A na zdesenie okolia, aj manželov, nevinné, pár mesačné bábätká neľútostne letecky vláčia cez pol zemegule, lebo mamina je naučená iba na dovolenkovú exotiku.

Jedna veta z blogu: "Ich manželia spia na stoloch premožení vínom." To všetky kamošky sa vydali za ožranov? Alebo iba jeden sa opil a blogerka zveličuje a zovšeobecňuje a hádže všetkých do jedného vreca? Ak chlapov vidí a videla vždy iba takto, ako nedokonalých tvorov, ktorí jej, výnimočnej ani náhodou nesiahajú ani len po členky, tak si za samotu môže iba sama....
 

to je ich sikovnost ako dokazu

lietat s dietatomcez pol zemegule. a u vas na SK muzi zenam krore zostanu s detmi doma VYDELUJU z vyplaty, to co je za smradlovinu,tan co vydeluje si asi nespocital cenu zeninej prace a nie ze vydelovat. Ale nie je nutne aby zena prestala pracovat ak ma zdrave dieta a normalneho partnera a nie vydelovatela.
 

 

Nie iba v SK, ale všade vo svete tehotná žena, potom mamička s malým dieťaťom vypadáva z pracovného procesu, nemá príjem, teda sa automaticky stáva ekonomicky závislá od muža, či cez rôzne dávky od štátu. Neznie to romanticky, ale to je tvrdá realita, materstvo ja aj o ekonomike, ako vyžijem, kto a ako ma uživí a obráni?
Každý štát, kultúra, či náboženstvo v rámci aktuálnych možností rieši ochranu matiek. Iste inak v saharskej Afrike a inak v EU a inak v jednotlivých členských štátov EU, či v USA, ale všade je matka s batoliatkom ekonomicky odkázaná na pomoc, výnimkou je, že by bola milionárkou.

Rozpočet manželov môže mať dva hlavné možnosti fungovania:

1.) Prachy sú na jednej kope a každý si z tej kopy bez konzultácie berie podľa svojich potrieb. Tam ale vyhráva ten rýchlejší, silnejší, agresívnejší, vezme si aj na zbytočnosti a druhý nemôže kúpiť decku ani Sunar, či plienky, alebo pracujúci manžel nebude mať na obed v závodnej jedálni.

2.) Tento model je o tom, že každý z manželskej dvojice nesie svoj podiel zodpovednosti za chod zadefinovanej časti domácnosti a vôbec chod rodiny. Ak žena má variť, tak je logické, že musí mať aj prachy na nákup surovín, ak je na materskej tak musí mať prachy na ten Sunar, či plienky, a iné detské veci.
Ale aj manžel má mať prachy na dochádzku do práce, na údržbu rodinného auta, na údržbu bytu a pod. Teda manžel časť platu dá žene, aby mohla plniť svoje aktuálne úlohy v domácnosti, ale zbytok zostáva manželovi, aby v rámci rodiny mohol plniť svoje úlohy. Ak sú dve kopy, tak jeden druhého nemôže obrať o prachy.

A písal som o slobodných babách z môjho okolia, ktoré dlhé roky robili vonku, a prachy aj obratom minuli, proste si užívali.
Okolo veku 35 rokov zrazu u nich začali tikať biologické hodiny, vrátili sa domov, šup do vzťahov a panicky sa snažili čo najskôr otehotnieť. Najprv panika, lebo opäť mi prišli krámy, neskôr podozrievanie partnerov, či nie sú jaloví, boli agresívne na celé okolie, konečne tehotenstvo a pôrod.

Ale zvyky z čias zo slobodna im ostali hlboko zakorenené v krvi a v duši, hádam sa ich nevzdajú pre pokoj a zdravý vývoj miminka. V apríli porodila, v júni chcela ísť autom do Barcelony, za kamoškou zo slobodných čias. Lebo je to tradícia, že jej narodky roky spolu oslavujú v Barcelone. Pre dvojmesačné decko iste to je to pravé makové, dať ho do rozpáleného auta a trepať sa do Barcelony. Že aspoň uvidí svet. Dvojmesačné? To iba je egoizmus matky, neochota sa hocikomu prispôsobiť, lebo 15 rokov sa iba túlala a nikomu sa neprispôsobovala a nevie sa zbaviť túlavých topánok.

Iná baba z okolia podobne, našla na internete lacnú letenku, tak sa trepe s 4-5 mesačným deckom na Kanárske ostrovy, potom s ročným do Egypta....
K týmto postojom netreba komentár, tie baby sú choré na mozog a plné egoizmu, preto u chlapoch klesá ich hodnota...
 

 

Mozem sa opytat v ktorej casti Slovenska zijes? Celkom ma tie tvoje skusenosti prekvapuju, pretoze ja vo svojom okoli nepoznam ani 30+ mamicky, ktore by so sebou vlacili po zahranici uplne male deti a nespominam si ani na ziadne take, co by boli agresivne kvoli tomu ze nemozu otehotniet...
 

A preco ta zaujima, ze kde zije

a nie, ze kde ziju tie zeny?

Inak to dovolenkovanie s malym som videl aj u nas v rodine. Vybavil to manzel lebo v aute u kamarata boli 2 volne miesta... Aby to nevyslo navnivoc a plus sa chcel spolocensky vyzit, teda zostat s kamratom v tesnom/tesnejsom kontakte. Tie zeny vlastne takto setria, resp. brania skode, teda produktu v obideni sfery obehu - ak tomu rozumies.

Teda nejde o dovolenku ale o socilane nevyclenenie. Tie zeny nemaju istu pracu, teda kvalifikaciu zeby sa dokazali uzivit. Takze okrem potreby rodenia rodenim riesia aj toto, kludne len podvedome.
 

re:

myslim, ze vychodnari su specificky druh podludi
 

mam tri deti

dnes uz z toho dve dospele a z pracovneho procesu som nevypadla ani raz. Zijem mimo EU.
 

 

Ad "viac zien ako muzov": Zien je viac ako muzov len preto, ze sa dozivaju vyssieho veku. V skutocnosti sa rodi viac muzov ako zien. A aj v relevantnom vekovom rozsahu (povedzme 18-35) je viac muzov ako zien.
 

Ale vsak chod aj dalej

nedostatok muzov sa netyka 18 rocnych zien aani 18 az 35 u zien ale rozhodna kategoria su len tie 35, pretoze 30 rocne zeny este nechcu rodit ale az v 35-ke.

Takze kolko muzov 35 rocnych pripada na zeny 35 rocne?
 

Milý pán J&P

Nemať deti do určitého veku (ktorý je pre materstvo ešte vhodný povedzme do 35 rokov) nebol môj výber. Ale proste sa stalo, že do 35 rokov som nestretla partnera s ktorým by som chcela mať deti, keby som takého partnera stretla, deti by som určite mala. V tom veku keď som mala ešte silné materské pudy, tak som si aj mnoho krát poplakala, že deti nemám. Dnes keď mám 48 rokov, aj keby som vhodného partnera na otcovstvo stretla, už je bohužiaľ neskoro a deti nemať v mojom veku by bol môj racionálny postoj. Moja mama ma porodila keď mala 36 rokov (za jej generácie dosť neskoro) a hoci moja mama bola milujúca, ten dvojgeneračný rozdiel som hlavne v puberte mnoho krát cítila, lebo ako keby sme pochádzali vtedy z dvoch rozdielnych planét.
Ja pochádzam z kresťanského prostredia a v mojom okolí mám niekoľko priateľov a známych ktorí majú viac ako 4 deti. A súhlasím s vami, že podpora rodiny s deťmi (a hlavne viacčlenných rodín) je v tomto štáte absolútne nedostatočná a každú takú rodinu obdivujem ako to zvláda.
 

No tak do 35 rokov

stretne takych aspon 3 vhodnych partnerov. Ved uz na zakladnej skole ich je okolo 200.

Takze celkom 10 je pouzitelnych. Ide o to ci aj ona patri medzi tych 10 pouzitelnych zien.
Ak vezmeme bezne sexualne partnerstvo, 95% je takych, tak v takom pripade, je uz umenie vlastne deti nemat.

A tie kecy, ved Sandra teraz rodila ako 54 rocna cudzou zenou.
Aj ine tak rodia, nie je to ziadna vynimka.
Poziva sa to aj na prostu multiplikaciu deti, vid ta tamvsia s velkym "prenadhernym" bokostehnozadkom.
 

To máš pravdu, Janka,

jednoosobové rodinky budú úplne normálne, podľa mňa už aj sú. Záleží na lokalite a okruhu známych.
Mne by ani len nenapadlo pýtať sa niekoho na vydaj a pod. Podľa toho "Otoč si to". Asi by som sa nepotešila ani ja takejto otázke, tak prečo ju dávať niekomu. "Už máš frajera, frajerku?" - sa pýtam tak od 8 do 18 rokov, aj to len dobrých známych. Po 18 r. sa už obyčajne každý pochváli sám a keď nie, tak sa netreba pýtať. Veď pre mňa to nie je nič dôležité, čo by som potrebovala vedieť.
Aj Tebe, Janka, prajem kopec zážitkov pri Tvojich cestovačkách.
 
Hodnoť

 

Super čítanie, verím že s nadhľadom.
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie


 1. Eva Bacigalová: Do roka a do dňa (1. časť) 92
 2. Peter Pollák: Nedám sa zaočkovať! Toto sú dôvody 71
 3. Ján Šeďo: Ešte niekto pochybuje o nutnosti výmeny predsedu vlády ? 58
 4. Ján Komrska: Marcyho hora, New York 44
 5. Jaroslav Mottl: Denník koviďáka 2020 43
 6. Ladislav Piršel: Ako by to vyzeralo, keby malo Mongolsko I. Matoviča? 38
 7. Matúš Lazúr: Naozaj musíme očkovať náhodných okoloidúcich aby sme vakcínu nevyhodili ? 35
 8. Stanislav Martinčko: Je R. Fico už aj korunovaný špiceľ? 35
 9. Simona Kyselicová: Kúpat' sa s kosatkami? Prečo nie! 34
 10. Miroslav Ferkl: Žiadny chaos. 31

Rebríčky článkov


 1. Martin Konečný: Kompromis náš každodenný
 2. Jozef Legény: Zomrieť na Matoviča - najpravdepodobnejšia príčina smrti 2 368 občanov navyše v roku 2020
 3. Olívia Lacenová: Ekonomika eurozóny sa zrejme opäť rúti do recesie
 4. Peter Biščo: Čo politik to švindler, čo švindler to politik.
 5. Stanislav Martinčko: Je R. Fico už aj korunovaný špiceľ?
 6. Martin Krištoff: Lagardeová sa drží sa výhľadov oživenia
 7. Štefan Vidlár: Chaos boys
 8. Július Kovács: Celoplošné testovania jediná cesta ako sa učinne brániť coronavírusu. Video
 9. Miriam Studeničová: Ľudia nevedia čo chcú!
 10. Július Kovács: Jozef Brheľ zabudnutý oligarcha Mečiara a jeden zo zakladateľov Smeru


Už ste čítali?