Svetu rozumejú iba konšpirátori

Autor: Monika Nagyova | 14.8.2019 o 12:11 | Karma článku: 10,04 | Prečítané:  6893x

Zavolali sme si s kamarátkou taxík. Keď pri nás zastavilo auto, nasadli sme doň a vyrazili na najväčší slovenský hudobný festival. 

„A vy nejdete na Pohodu?“ spýtala som sa sympatického taxikára.
„Pche!“ odfrkol znechutene. „Čo by som tam robil? To je dúhový festival, pre tých, ktorí si nechávajú vymývať mozgy.“
Kým sme si s kamarátkou na zadných sedadlách vymieňali spýtavé pohľady, taxikár sa rozhovoril. 
„Načo sa tam trepe Čaputová? Vyškolili ju Američania, je dokonale naprogramovaná. Veď sa na ňu pozrite, ona je ako robot! Nemá žiadne emócie, nič ju nenahnevá, nerozčuľuje sa, nezvyšuje hlas. Veď to nie je normálne!“
Muž za volantom sa nedal zastaviť.
„Je taká pokojná, akoby bola niečím nadopovaná. Vôbec nerozumiem tomu, čo hovorí, len melie, melie a nikto nevie o čom.“
Oponovala som mu, že ja naopak rozumiem všetkému, čo hovorí a že takých politikov nepoznám veľa. Festivalový taxikár obrátil list a zameral sa na Ameriku. Vyratúval, koľko konfliktov má táto veľmoc na svedomí a vyjadril rozhorčenie nad tým, prečo sa všetci navážajú do Ruska, keď skutočnú vinu za hrôzy tohto sveta nesie Amerika.
„Odkiaľ máte tieto informácie?“ spýtala sa ho moja priateľka.
„Z odborných publikácií, novín a kníh,“ zareagoval taxikár pohotovo, potom otočil hlavu smerom k nám a dodal. „Hádam mi chcete povedať, že nesúhlasíte s tým, že za všetko zlé, čo sa nám v živote deje, môže Amerika?!“
Začudovane som sa na neho pozrela. Trump môže za moju nadváhu a večný prach na parketách? Nesie vinu aj za porozhadzované plastové fľaše v lese, či za vysokú spotrebu alkoholu na Slovensku? 
„Amerika má prsty vo všetkých súčasných vojnách,“ spresnil šofér a pohľad uprel opäť na vozovku. „Povedzte, čo si o tom myslíte?“
„Neviem,“ mykla kamarátka plecom. „Je to príliš zložitá otázka, netrúfam si na ňu odpovedať.“ 

Zvyšok krátkej cesty taxíkom sme pretrpeli. Bola som rada, keď nás vozidlo doviezlo do cieľa a vystúpili sme z neho. Niektorí ľudia si nepripúšťajú, že by sa mohli mýliť, pravdu majú kompletne naštudovanú. Taxikár neklamal, veril tomu, čo hovoril. 

Prekvapuje ma, koľko mojich známych je presvedčených o tom, že pozná pravú príčinu Štefánikovej smrti, že vie, o čo v skutočnosti ide Židom a čo majú za lubom Moslimovia. Čo vedie týchto ľudí, ktorí si pri slove „mainstream“ div neodpľujú a neprežehnajú sa, k takémuto presvedčeniu? 

Nad areálom letiska, kde sa festival konal, sa zatiahlo. Našťastie, bola to len slabá búrka, ktorá rýchlo pominula. Obloha sa vyčistila, vykuklo slnko a na nebi sa objavila dúha. Vyvrátila som hlavu dozadu a dívajúc sa hore, som si zhrozene uvedomila, že taxikár mal pravdu. Je to dúhový festival.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Kiska asi ľutuje, že odpískal veľkú koalíciu

Čo ukázali posledné prieskumy o našej politike.

Stĺpček Petra Schutza

Zbor objednávateľov vraždy by mal byť širší

Azda sa v pondelok dozvieme od svedkov detaily, ktoré si chceli nechať pre seba.


Už ste čítali?