Čo urobíme s nadbytkom žien na planéte Zem?

Autor: Monika Nagyova | 6.9.2016 o 10:01 | Karma článku: 11,64 | Prečítané:  6881x

Bola som na svadbe. Po prvom tanci mladomanželov sme na parkete urobili kruh a postupne vyzývali oboch do tanca. Nevesta po chvíli nemala s kým tancovať, no ženícha čakala ešte dlhá tanečná púť.  

Nevesta už dávno sedela za stolom a ženích sa neustále zvŕtal v kruhu. Zástup nevytancovaných žien nemal konca kraja. Uvedomila som si, že je to presný obraz toho, ako to v živote je. Žien je skrátka viac. Radšej som si išla sadnúť a pustila sa do fantastických punčákov. 

Na kúpaliskách detto. Bazény boli plné detí a nežného pohlavia. Sem tam sa objavil chlap, ale ten bol bezpečne zabarikádovaný ženami svojho rodu. Umelé vidličky ležali na zemi, zamastené tácky padali z preplnených košov a osy sa zlietavali nad palacinkami s marhuľovým džemom. Tobogany, točená zmrzlina, lángoše. Bolo tam všetko, len pán tvorstva chýbal. Sedela som v bufete, v rohu bol zapnutý televízor. Mordovala som sa s pečeným hejkom, prsty som mala zababrané, tvár spálenú. Jediní muži, ktorí sa nachádzali v bazéne, boli v televízore. Michael Phelps si práve plával pre ďalšie zlato. 
Iste. Dá sa ísť na hokej či do Orechovej Potône na Slovakia Ring. Po týchto udalostiach sa však muži  rýchlo rozpŕchnu a zahrabú do zeme. 

Prekvapivo, je vo svete o trochu viac mužov. U nás to ale neplatí. Na Slovensku je deväťdesiatštyri mužov na sto žien. Hoci ten rozdiel nie je až taký veľký, v praxi to vyzerá nasledovne. 

Príklad z MHD. Málokedy do trolejbusu nastúpi muž a pravdepodobnosť, že je pekný, je mizivá. Nuž, stalo sa tak minulý piatok. Pasažierky okamžite zbystrili pozornosť, zdvihli k nemu oči a dvakrát od prekvapenia zažmurkali. Vzácne zjavenie sa postavilo  do stredu trolejbusu a chytilo sa tyče. Objekt nevídaného záujmu si zvolil, možno nechtiac, strategické miesto. Bol naňho dobrý výhľad. Narátala som štyri ženy, vrátane mňa, ktoré ho nenápadne sledovali. Piata fanynka nastúpila o dve zastávky neskôr. Snažili sme sa nejako rozptýliť. Pozerali sme do okna, prehrabávali sa v kabelke, listovali v knihe, ale nedokázali sme s tým prestať. Z času na čas sme na neho vrhali kradmé pohľady. 
Prvotné zábrany sa čoskoro vytratili a onedlho sme sa na ňom pásli očami. Viete čo robil on? Zhypnotizovane hľadel do mobilu a usmieval sa naň. 

Nezdá sa vám, že ženy sú všade? V práci, v rodine, v mobile. Sú ako mravce, ktoré si podmanili zem. Armáda sukní valiaca sa po ulici v  ihličkách, drevákoch, šľapkách, čižmách. Pekné, škaredé, bacuľaté, chudé, tuctové i mimoriadne príťažlivé. Ich výskyt je tak obrovský, že prenikli všade. Boxujú v ringu, pilotujú lietadlá, sedia na bare. Pretlak žien robí z mužov nevšedný, zriedkavo sa vyskytujúci artikel. Aký bude mať toto koniec?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Róbert Bezák: Študoval som, aby som bol kňazom. Potom sa to zosypalo

Špeciálne vydanie podcastu Dobré ráno.

TECH

Vidíte na obrázku cikcakovité čiary? Môžete zažiť slepotu

Zakrivená slepota nie je diagnóza, spôsobuje ju evolúcia.

KOMENTÁRE

Fico je oportunista, pochváľme ho

Premiér so sankciami proti Rusku nesúhlasí, ale aj tak ich vždy podporí.


Už ste čítali?