Ach veru. Zaľúbená do ženatého.

Autor: Monika Nagyova | 5.5.2015 o 9:07 | Karma článku: 11,85 | Prečítané:  4690x

Biješ sa do pŕs, že tebe sa to nikdy nestane. Až svitne deň, keď budeš musieť urobiť to, čo urobili tvoji predkovia pred dvetisíc rokmi, keď hádzali kamene do pobehlice. Položiť kameň a čo najrýchlejšie sa vytratiť z davu.

Ľubica každé ráno mazala deťom chleby. Na maslo priložila deravý syr a kolieska z uhoriek. Občas im k desiate pribalila aj malú sladkosť. Obidve aktovky starostlivo skontrolovala a zazipsovala. Netušila, že jej muž sa vláči s prašivou štetkou z vedľajšieho baráku. 

Prašivá štetka sa ráno vždy v rovnakom čase postavila do okna a z deviateho poschodia sledovala, ako Ľubica strká deti do auta. Frajer prašivej štetky zatiaľ v kuchyni varil kávu. 

Prašivá štetka veľakrát prekliala deň, keď sa jej vo večierke pokladníčka s orieškovohnedými očami spýtala:
„Aj toto je vaše?“ 
Prašivá štetka pozrela na dve fidorky, mlieko a rýchlo ich oddelila od svojho nákupu. 
„Nie, toto nie je moje,“ povedala žene s orieškovohnedými očami a ospravedlňujúco sa usmiala na muža za sebou.  

Hriech dolapil prašivú štetku rafinovane. Nebubnoval a nehlásil svoj príchod. Hriech si len tak stál za jej chrbtom v potravinách a ona naň vôbec nebola pripravená. Keď ho zbadala, stuhla ako vyšľahané bielka. 

O mnoho dní neskôr sa prašivá štetka vrátila do toho istého obchodu k predavačke s orieškovohnedými očami, či ju dáko neodkľaje. Bezúspešne. Prašivá štetka skúšala všeličo. Vytiahla žalúzie, pustila dnu slnko a dúfala, že hriech na dennom svetle nebude vyzerať tak desivo. Mýlila sa, stála pred najdesivejším výjavom svojho života úplne omámená jeho podmanivým úsmevom. Zmenila si číslo a odsťahovala sa s frajerom na druhý koniec mesta. 

Už ho nikdy nestretla, ale nebola o nič menej vinná, lebo hriech nosila v hlave. Túžila po ňom rovnako ako Eva túžila po zakázanom jablku. Predstavovala si, ako doň zahryzne a sladká šťava jej bude stekať po brade. Žila v čiernobielom svete, ktorý málokedy fungoval. Prúdila ulicami plnými ľudí a lámala si hlavu, prečo práve ona. 

Prašivej štetke uniká dôležitá informácia. Že aj ja, že aj ty, že všetci máme svoju trinástu komnatu. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?