Päť strašidiel, ktorých sa naozaj musíte báť

Autor: Monika Nagyova | 22.10.2013 o 8:57 | Karma článku: 12,48 | Prečítané:  1404x

Blíži sa Halloween - na každom kroku sa potkýname o tekvice, tak si poďme povedať niečo o skutočných strašidlách. 1. Váš strach zo straty Prídete o nohy, potom o robotu a nakoniec o strechu nad hlavou. Takto sa nám snaží nahnať strach reklama na poisťovňu. Je plná spomalených záberov a lepkavého podmazu. Poistite si poistku, poistite si fondy, poistite si úver, dom, nohy, dovolenku, budúcnosť, bu-bu-bu!

2. Váš posledný vlak Rozprávala som sa so susedom cez plot. „Šéfuje mi sopliak,“ zhrnul svoje nešťastie do troch slov. Nuž. Drsné. Vaši spolužiaci sedia v parlamente, alebo prednášajú na univerzitách. Občas vás premkne hrôza. Porovnávanie je peklo. Neverte svojim kamarátom, ktorí kvília, že sú starí a chcú vás do toho namočiť tiež. Nedajte sa, nech máte koľkokoľvek. Váš posledný vlak ešte ani nevyrazil zo stanice. 3. Vaše kŕčovité tváre Stojím v preplnenom autobuse a držím sa tyče. Sme v totálnej zápche. V zadnom rade sedia vedľa seba beloch a černoch. Beloch má na čele hustú križovatku myšlienok, jedna predbieha druhú. Občas sa strhne, horúčkovito ťuká do mobilu, oči mu kmitajú ako pingpongové loptičky. Mračí sa, žuje, nie je tu. Je vo svojom chaotickom svete. Černoch vedľa neho sa ani nepohne. Na kolenách má športovú tašku, oči privreté. Zaspáva. Má krásne črty tváre. Neviem od tých dvoch odtrhnúť zrak. Nemôžem si pomôcť, za belochom vidím dôležité európske inštitúcie a za černochom chatrče, čerstvý vzduch a strašnú chuť rozmnožovať sa. Belocha mátajú strašidlá, černoch si pokojne spí. 4. Vaše vitamíny v tabletkách Keď sa cítite pod psa, siahnete po konskej masti. Vláčiť domov pomaranče nebudete, veď ich môžete nechať vyšumieť vo vode v podobe celaskonu. Jednej zamestnankyne farmaceutickej spoločnosti som sa nedávno opýtala, ako sa im darí. „Darí sa, veľká je spotreba antidepresív. Veď máme sezónu.“ A ukázala na dážď a šedú farbu za oknom. Pilulky sú nebezpečnejšie ako armáda zombíkov! 5. Vaše najobávanejšie strašidlo Dotyčný vie narobiť riadnu galibu. Bez zmilovania vás uvrhne do samoty a žiaľu. Nevystrašia ho ani múmie a netopiere na zabudnutých cintorínoch. Nechá vás trpieť a urobí z vás bezmocného trkvasa. Ten dotyčný ste vy.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Spasí nás univerzálny základný príjem?

Stroje a automatizácia prinesú v budúcnosti stratu polovice pracovných miest. Spolu s tým príde ešte väčší hnev ľudí bez práce. Bude to znamenať pád demokracie?

AUTO

Nie v každej hmle treba zapnúť hmlovky

Predné a zadné hmlové svetlá plnia rôzne funkcie.

ROZHOVOR

Zosnulá Jaroslava Blažková: V Kanade som žila náhradný život

V tomto smutnom svete treba vyhľadávať jagavé momenty.


Už ste čítali?