Prekliati Blíženci

Autor: Monika Nagyova | 22.11.2012 o 8:54 | (upravené 22.11.2012 o 16:14) Karma článku: 6,93 | Prečítané:  1803x

Všimnite si Blíženca. Ako nenápadne hodí tému do stredu stola. Vrava odštartuje, naberá na obrátkach. Blíženec svojimi naoko neškodnými otázkami poťahuje nitkami. Scenár ide podľa jeho plánu. Častokrát bez toho, aby sa čo i len zapojil do debaty. Lev keby to tušil, tak ho prizabije.

Život s VODNÁROM je fasa. Je dobré, keď je v partii aspoň jeden kus. Na Silvestra si ho zadovážte. Žartuje, rebeluje, miluje slobodu, vzduch aj vietor. Blázon a génius. Takzvaný vizionár. Díva sa dopredu, rozprestiera mohutné krídla a je večne obklopený priateľmi. Družný a rýchly ako blesk! Rozhodne nechodí po vyšliapaných chodníkoch, neznáša overené pravdy a búra storočné tradície. Niektoré inštitúcie by najradšej vyhodil do vzduchu. Bradu drží vysoko hore aj keď, ako jediný z triedy, prepadáva. Ba práve pre to!

 

Ako zaškatuľkovať bezhraničné RYBY? Nenormálne prispôsobivé. Sú večne zasnené. Krehké, obetavé, kreatívne. Také vrtké, že ich nechytí ani svorka vycvičených psov. Neprahnú po istotách. Nie v takej miere ako zvyšok zverokruhu. Kopačky? Noačo!

Spracovať realitu im, najmä po večeroch, pomáha víno, sem tam fernet. Potom veľa spia. Keď je hmlisto, potichu sa menia na hmlu. Od konfliktov plávajú preč až sa im z plutiev dymí.  

 

Vnímate ako blčí, praská a dusí svojim teplom? BARANA pokojne volajme Krb. A keď je v krbe poriadne naložené... Ale Baran má niečo do seba. Jeho energia vás neprestane baviť. To nadšenie, tá odvaha, tá dynamika. To sebavedomé iskrenie! Baran ide do boja zvíťaziť, uvedomuje si svoju silu. Ja, ja, len ja! Pred ústa si servítku nedáva, hlavou rozbije aj pštrosie vajce, hlavne mu nič nezakazujte! Často športuje. Nohy si ide dolámať za dobrým perkeltom, VIP vstupenkou a pozor, srandičky nikdy nejdú bokom! Plamene z krbu najlepšie znášajú Váhy. Palo to s Váhou Peštovou ťahá už nejeden rok...

 

BÝK si s pôžitkom vychutnáva orieškovú čokoládu a trpezlivo znáša denno dennú rutinu. Nohy má zaborené hlboko v zemi, nepohne sa z miesta. Závidíte mu ten pokoj. Býk medituje aj v zápche plnej trúbiacich áut a nešikovných cyklistov. Verný, spoľahlivý, labužnícky. Zbožňuje prírodu a mäso. S jogurtom to na neho neskúšajte! Býk svojim vyžarovaním zastavuje čas, spomaľuje prúd a tíši krik. Pôda, kvety a vtáctvo, to je jeho svet. Hromadí. Trochu žiarli. Nič na svete mu nevyhovoríte. A vie sa aj nahnevať!

 

Ach jaj, BLÍŽENCI. Odsúdení na večný duševný rozvrat, lebo zabŕdajú do vyšších sfér a neprestávajú sa pýtať. V prvom rade vesmíru. Operujú, pitvajú a skúmajú. A Marylin už potom musela siahnuť po tabletkách. Povrchné, zblúdilé duše schované za sviežim výzorom. Z extrému do extrému. Ak práve netrčia v bahne, člnkujú sa na mäkkom ružovom obláčiku. Biznis im ide, najlepšie  však podnikajú s informáciami. Tie dokážu spracovať, napácovať, vypražiť a podávať so šarmantným bezstarostným úsmevom. Nechajte ich dýchať a budú sa okolo vás obšmietať dlho. Vôbec im nevadí, že ich predbehnete, lebo sú všade. Ako také bublinky. Hravé, veselé, nevtieravé.

 

Tvári sa ako frajer, ale my mu to nežerieme. Lebo RAK je citlivý až do špiku kostí! Jemný, starostlivý, obľúbený. Má rád písmeno B. Blízkosť, bezpečie, bebe dobré ráno. Keby nemusel, nevytiahne päty z domu. Nedbal by celý deň cukrovať makové buchty. Rád pozoruje. Rád  spomína. Má dobrú intuíciu. Je veľmi ctižiadostivý a k svojmu cieľu sa dostane vždy originálnym spôsobom. Keď niečo neštimuje, schová sa pod pancier a hotovo! Jedine Rak dokáže vytvoriť teplo domova, z ktorého sa ťažko odchádza.

 

Neprepadnite ilúzii, že sa vám LEV díva do očí. On to nevie. Sedí príliš vysoko. A vôbec, on nevidí ani vás, ani vaše problémy. Dole nikdy nebol. Netuší, prečo sa tie chuderi Ryby tak trápia. Odolný, ohnivý, hrdý. Potrebuje divákov, potlesk a slnko. Nebude sa vám podriaďovať! Namiesto vrások má v tvári vyrytý úspech. Vznešene si vykračuje, nebo aj zem mu fandia. Pred Levom podvedome snímame klobúk, otvárame ústa a padajú nám sánky. Dokáže nás zvalcovať osemdesiatdva kilovou charizmou a majestátnou pózou. Viď ľavák Barack Obama.

 

Poriadok! Prichádza PANNA. Skromná, snaživá, maximálne nenápadná puntičkárka. Absolútna perfekcionistka. Voči sebe je až príliš kritická. Zrejme preto sa Jackson celý život snažil tromfnúť sám seba, teda zopakovať úspech albumu Thriller. Panna zvláda chaos, má veci pod kontrolou, je bystrá a pracovitá. Pôsobí chladne, neznáša smrad, je posadnutá čistotou až jej prerastá cez hlavu, vyvoláva dojem sterility. Už vieme prečo nosil Majkl tie rúška na ústach!

 

VÁHA občas robí zo seba idiota, ale neskočte jej na lep! Keď prejdete sitom, neskonale vás ocení. Je mimoriadne vnímavá. Zoskenuje vás skôr než trikrát vydýchnete. A na to vezmite jed, že vás odhadne správne! Váha je neposedná, prelietavá, plieska bičom len taký fukot. Je hriešne opojná, raz dva si vás omotá okolo prsta. Po ničom inom netúži tak, ako po harmónii. Na to potrebuje kvetnaté slová, silnú charizmu a čaro osobnosti. A ona to, predstavte si, všetko má. Neskonale elegantná. Prehnane spravodlivá, vždy perfektne zladená a navoňaná.

 

Vaša výsosť, ŠKORPIÓN. Má bohatý vnútorný svet, ale čo z toho, keď k nemu nepreniknete. Je vášnivý, emotívny, nepoddajný. Radšej bude balansovať na hrane, akoby mal noc čo noc kľudne zaspávať. Drieme v ňom psychológ a túžba ovládať. V duši má občas upírske temno, veľa krát sa motá na okraji priepasti. Tak trochu bohém, má rád obrazy a číta všetko, čo má pointu. Príroda mu nadelila pekné črty a silný pohľad. Kúzelný, pôvabný, až nechutne príťažlivý. Škorpión je nezávislý a inteligentný. Ale nie vždy je to s ním prechádzka ružovým sadom. Štipne, keď nečakáte. Ale to vedia len modelky z Victoria Secret, však Leo?

 

Žoviálny STRELEC nepozná oddych. Vtipkuje, napreduje, rozháňa sa. Predstavuje vysoký štandard a má všeobecný prehľad. Dieťa šťasteny. Veselá kopa, ktorá si rada zafilozofuje. Prudký, ale veľkodušný. Povýšenecký, ale odvážny. Arogantný, ale optimistický. Strelec namieri, vystrelí a po tvári sa mu rozleje šťastný úsmev. Ležia mu na srdci národné parky, hynúce zvieratá a dažďové pralesy. Zo svojho okna vidí nekonečné obzory a v hlave má jasno. Dve veci robí každý deň rovnako. Raňajkuje musli a rozvíja svoj potenciál.

 

Ak KOZOROŽEC vstane ľavou nohou, musí sa mať na pozore aj Baran. Chladnokrvný, neoblomný a húževnatý. Nezavďačíte sa mu ani chrumkavou zemiakovou plackou. Kozorožec sa z vás rozhodne nepototo. Ale ak má dobrú náladu, z obyčajnej soboty vám vyčarí Vianoce. Urobí všetko pre to, aby získal prestížne diplomy a víťazné poháre. Keď mu nedajbože zostane v rukách Čierny Peter, zrúti sa. A neustúpi. Neustúpi! Je zodpovedný, praktický, všetko má dobre premyslené. Disciplína na prvom mieste! Keď sa mu nedarí, má mierny sklon k sebadeštrukcii. Ale povedzme si úprimne, ktoré znamenie ho nemá?

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: V Bratislave sa opäť protestuje proti korupcii

Organizátori na protikorupčný protest pozvali aj premiéra Roberta Fica.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?