Naše letušky

Autor: Monika Nagyova | 10.10.2013 o 8:58 | Karma článku: 10,10 | Prečítané:  2060x

Je po sezóne. Koniec bagetám, keksíkom a príručným batožinám. Zbohom, slnkom priškvarení Slováci! Niekedy tie naše krásne, usmievavé letušky dokážeme vytočiť tak, že by nás najradšej stĺkli termoskou, ktorou rozlievajú horúci čaj.

„Pani! Nemôžete teraz vstávať! Sme pripravení na štart!“ vykríkla letuška v čase, keď už sedela pripútaná na sedadle a robila to, čo predpisujú pravidlá. V duchu si opakovala pokyny pri evakuácii lietadla. „Už dvadsať minút čakám! Nebudem dlhšie!“ Štíhle klbko nervov v zrelom veku vyletelo zo sedačky, treslo dverami a zmizlo v kabínke WC skôr, než mohla letuška zakročiť. Tá sa zhlboka nadýchla a nevedomky si hrýzla spodnú peru. Okamžite volala do kokpitu. Kokpit, každú chvíľu čakajúci na povolenie k štartu, musel upovedomiť vežu, že lietadlo nie je pripravené k odletu. Naveľa pani vyšla von. Ale vôbec nevyzerala, že by si uľavila. Podráždená a nadutá pochodovala k svojmu miestu. Letuška opäť zavolala do kokpitu. „Sme ready!“ hlesla do slúchadla. Kapitán kontaktoval vežu a o malú chvíľu mašina skutočne začala rolovať. Letuška si vydýchla. Ďakovala Bohu, že sa toto nestalo na rušnom letisku. Ak by tam zmeškali štart, museli by na ďalšie povolenie čakať hodnú chvíľu, a to by cestujúcim určite znepríjemnilo let. Letušky ukrajovali zo svojho spánku, aby nás ráno o pol štvrtej mohli pri dverách lietadla, nakrémované a navoňané, veselo pozdraviť. Naštudované, vyškolené, pripravené. To, že mali zničený biorytmus, maskovali parádne. Hlúposť šarmantne prekročili, nevedomosť odpúšťali. Dodávali odvahu vystrašeným mamičkám, ktoré nedokázali utíšiť svoje vrieskajúce bábätká. Zrážali teplotu a kriesili neborákov na omdletie. Gúľali očami, keď zbadali osemročné dievčatko zúfalo sediace medzi rodičmi alkoholikmi na lete do Turecka. Slovenské letušky, tak ako lastovičky, sa nám vrátia až na jar. Upravené, narúžované, vyzbrojené konskou dávkou trpezlivosti. Aby na palube lietadla opäť vyhoveli nevyspytateľným pasažierom, ktorí sa na ne tešia už teraz!
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štátna poisťovňa nemá peniaze na zdravie. Manko je vyše 50 miliónov

Odhad peňažnej straty na základe analýzy spoločnosti Deloitte potvrdil pre SME finančný manažér a bývalý audítor Marián Jánoš.

DOMOV

Kde sa darí zločinu? Policajti prekreslili mapy kriminality

Polícia hlási viac násilností a mravnostnej kriminality.

TECH

Poruchy spánku, bolesti hlavy. Aké sú dôsledky zmeny času

Zmätok, nepríjemné posuny aj ranná neistota.


Už ste čítali?