Šelmy v kúte

Autor: Monika Nagyova | 25.5.2012 o 13:43 | Karma článku: 8,58 | Prečítané:  812x

Nikto vám neverí, točíte sa v bludnom kruhu, neviete sa pozbierať. A potom nenápadne zabijete. Zaútočíte a ohúrite ako šelma schovaná v kúte. Stanú sa z vás tichí zabijaci.

Čelíte kritikám, bezútešným štatistikám a kadejakým komplexom. Driete bez veľkých rečí, klopíte oči, nefrflete, makáte. Trpezlivo, so skloneneou hlavou. Vyhýbate sa krivým pohľadom a čakáte. Nechýba vám pokora. Pokoj zachováte aj vtedy, keď sa zdá, že ste zmarili posledné šance. A zrazu to príde. Ako keď navliekate náhrdelník z diamantov. Výhra za výhrou. Kedy odletelo lietadlo s reprezentantmi netušil nikto. Jeho pristátie však sledovali tisícky párov očí. Blato, ktoré sa im dosť dlho držalo na korčuliach, premenili na striebro. A krajina povstala. A jasala. Chorí vyzdraveli a chudobní zbohatli. Boli to oslavy nevídaných rozmerov. Možno preto, lebo tréner videl veci, ktoré my nevidíme. Možno preto, lebo pri žŕdke stál ich kamarát z neba. Možno preto, lebo sa v tichosti pokúsili o nemožné. Obeta, spolupatričnosť, skromnosť, pevné nervy a radosť z hry. Možno je to recept na úspech, ktorý môže vyskúšať každý z nás.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďme všetci elitami, najlepšími v tom, čo robíme

A toto máme odkiaľ, nadávať ľuďom, čo sa o niečo snažili, čo si hodiny odsedeli na prednáškach a odučili a robia šestnásť hodín denne?

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Po fronte chce Oliver Valentovič len sprchu, pivo a pizzu.


Už ste čítali?